Oturum Açın      Diğer Araçlar  
 
Amilgam Hakkında   Arama Sayfasına Git
amilgam.com ellerde var da bizde neden olmasın mantığı ile geliştirilmiş, kullanıcıların günlük sorularına cevap verme, bilgiyi işleme, disipline etme ve sınıflandırarak herkez için erişebilir kılma ve bunun yanı sıra gelir-gider takibi, ajanda, günlük ve amilgam reader gibi basit ve kullanışlı servisler sunma amaçlarını misyon edinmiş gelecek vaad eden bir şirkettir.
 
Kurulduğu 1979 yılından beridir vizyonu bilgiyi farklı katman ve sınıflarda sınıflandırarak kütüphaneler hazırlamak ve geliştirdiği algoritmalar ile kullanıcılardan gelecek her türlü soruya en iyi şekilde yanıt vermektir. Bu vizyonu yakalayıp yakalayamadığımız sorusu halen muallakta kalmaktadır. Fakat amilgam ekibi IT teknolojisindeki gelişimleri sürekli takip ederek eldeki kıt kaynaklarla kullancılarına en iyi hizmeti vermeye çalışmaktadır.
 
 
 
Arama Servisleri  
 
Arama servisleri web arama, görsel arama, haber arama, döküman arama ve video arama başlıkları altında gerçekleştirilmektedir. Amilgam arama hizmetlerinin çalışma yapısı her geçen gün iyileştirilmekte ve kullanıcının sorusuna en iyi şekilde yanıt vermesi sağlanmaktadır. "Kullanıcı memnuniyeti" en önemli hedeftir. Bu sebeple geliştirimi devam eden servislerimiz için Amilgam kullanıcılardan elde edilen geri bildirimleri inceler en iyi yol haritasını oluşturmaya çalışır.
 
Arayüzler tasarlanırken basit, kullanışlı ve şık olmasına dikkat edilir. Geliştirilen servisler toplumun dil, kültür ve gelenekleri göz önünde bulundurularak tasarlanmaktadır. Amilgam ekibinin diğer bir hedefide yeni teknolojilerin geliştirilmesinde lider firmalardan birisi olmaktır. Dünya çapında yapılan bütün teknolojik geliştirimler her geçen gün daha da artmaktadır. Amilgam A.Ş. şirket olarak bu habitatın bir parçası olmak istemektedir.
 
Amilgam, servislerini kullanan üyelerinin çıkarlarını kendisi için en büyük bir değer olarak görmektedir. Kullanıcılarının özel bilgilerinin gizliliği için azami ölçüde özen göstermekte, kaliteli hizmet sağlayabilmek için bütün kaynaklarını azami ölçüde kullanmaya çalışmaktadır.
 
Amilgam.com'un dünü, bugünü ve geleceği
 
1979 yılında kurulan ve yazılan ilk kod satırı ile internet dünyasında var olmaya başlayan amilgam.com'un amacı en çok ziyaret edilen web sitelerinden birisi olmaktır. Borsaya açılmak, Amilgam Headquarter'ı inşa etmek, yüzbinlerce çalışana sahip olmak hala tüm amilgam ekibinin yatağa girip uykuya daldığı aralıkta kurduğu hayallerin başında gelmektedir. Fakat amilgam ekibinde yer alan her kişi bu hayallerin ekibin diğer üyelerinin gerçeklik ile olan bağını koparmaması için elinden geleni yapmaktadır.
 
Amilgam isminin kökeni
 
Amilgam isminin bir kökeni yoktur. Yada bilimsel bir terimden türetilmemiştir. Son yıllarda anlamlı tüm domain isimlerinin satın alınmış olması ve satışa çıkarılmış olanların fiyatlarının çok pahalı olması sebebi ile Amilgam ekibi üyesi Tufan Çakıroğlu tarafından kulağa hoş geldiği, akılda kaldığı ve telaffuzu kolay olduğu için seçilmiştir.
 
EKİM,1979
 
Öneri Gönder
  ©1979 Amilgam   Kullanım Şartları    Gizlilik Politikası    Hakkında    Servisler    Geliştirim Ekibi    Mali Özet    İletişim