Oturum Açın      Diğer Araçlar  
 
  Servisler   Arama Sayfasına Git

Amilgam Servisleri kullanıcılarının günlük hayatta ihtiyacı olan her türlü innovatif uygulamanın geliştiriminin yapıldığı bazı yönleri diğer arama motorlarından araklanmış fakat şahsına münhasır bir merkezdir. Labaratuarın amacı basit ve kullanışlı arayüzler eşliğinde kullanıcıların hayatlarını kolaylaştırıcı araçların geliştirimini yapmak, test etmek ve hizmete sunmaktır.
Ekip her türlü fikri bir veri tabanı içerisine kayıt eder. Bu fikir daha önce geliştirimi yapılmış bir uygulama da olabilir. Her fikir bir projeye dönüştürülür ve fizibilite etüdü yapılarak bir puanlamaya tabi tutulur. Puanlama yapılırken proje temel başlıklar altında değerlendirilir. Proje maliyeti, kullanıcıların uygulamaya olan ilgisi, projenin ihtiyacı olan ekip gibi konular temel başlıklara örnek verilebilir.
Hali hazırda var olan uygulamalar Amilgam Laboratuvarlarında geliştirmeye karar verilmiş ise aşağıdaki aşamalar izlenir.

1- Uygulamayı İncele
2- Kopyala
3- Bir Adım Öteye TaşıEğer uygulamanın bir benzeri daha önce yapılmamış ise uygulama geliştirimi yapıldıktan sonra ekibimizin göğsü kabarır çünkü o uygulama daha önce yapılmamıştır.

 
 

Amilgam Labaratuarlarında geliştirimi yapılan araçların listesi aşağıdaki gibidir.

1- Web Arama
2- Görsel Arama
3- Haber Arama
4- Döküman Arama
5- Video Arama
6- Alışveriş ve Ürün Arama
7- Trendler
8- Gazeteler
9- Hava Durumu
10- Sinema
11- Namaz Vakti
12- Amilgam Reader
13- Soru Cevap
14- Anketler
15- Sağlık
16- Adres Defteri
17- Gelir ve Gider Takip
18- Favori Linkler
19- Not Defteri
20- Günlük
21- Sahibinden

 

Geliştirimi devam eden projeler ise aşağıdaki gibidir.

 
AMİLGAM MAİL VE AJANDA HİZMETLERİ
 
Amilgam email hizmetleri kullanıcılarına standart email hizmetlerini sunmayı amaçlamaktadır. Bu projenin fizibilite etüdü yapılmakta olup şu an için ekibin aklına çok fazla orjinal fikir gelmemektedir.
 
AMİLGAM SAĞLIK
 
Amilgam sağlık kullanıcıların kendilerine veya yakınlarına ait sağlık geçmişini kayıt altına alabildikleri bir uygulamadır. Yapılan hastane muayenelerinin ve verilen reçetelerin sisteme döküman olarak yüklenebildiği, muayene tarih, teşhiş ve tedkik bilgilerinin girişinin yapılabildiği bir uygulamadır.

Şeker, kilo, tansiyon ve diğer ölçümlerin girişi yapılarak elde edilen bilgiler grafikler eşliğinde analizler halinde kullanıcıya sunulur. Egzersiz ve yeme içme alışkanlıkları için planlar hazırlanabildiği gibi takipleri yapılabilir. Gün sonunda ise yapılan ölçümler eşliğinde planlanan ve gerçekleşen arasındaki farklar raporlar halinde incelenebilir.
 
AMİLGAM İŞLER
 
Amilgam işler kullanıcıların panolar oluşturabilmesini ve bu panolar altında işlerini planlamalarını ve bu panoları arkadaşları ile paylaşarak görev ataması yapabilmesini sağlayan bir uygulamadır.
 
AMİLGAM PROJELER
 
Amilgam projeler şirketlerin, öğrencilerin ve bireysel girişimcilerin projelerini tasarlayıp yönetebildikleri, bu projeler içerisindeki adımları tasarlayıp raporlayabildikleri bir servistir. Proje ekipleri oluşturarak diğer kullanıcılara görevler atayabildikleri bir uygulamadır.

Amilgam projeler ile kullanıcılar proje maliyet planlaması yapabilir ve projenin her aşamasında gerçekleşen maliyetleri sisteme girerek karşılaştırma yapabilirler.
 
EKİM,1979
 
Öneri Gönder
  ©1979 Amilgam   Kullanım Şartları    Gizlilik Politikası    Hakkında    Servisler    Geliştirim Ekibi    Mali Özet    İletişim